Fotografas Liutauras Bartašius

...nes akimirka svarbi

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Fotografo dekalogas arba keli patarimai jauniesiems

 1. Niekas taip nepjauna, nekerta akies ir negadina vaizdo, kaip vienkartinės baltos plastikinės stiklinaitės elegantiškoje, ilga aksomine pirštine aptrauktoje rankutėje.

 2. ... ar minėjau plastikines stiklines? ;-)

 3. Būtų gerai, kad turėtumėte netoliese pudros... vasara karšta ir nesunku sublizgėti :)

 4. Jei jau nutiktų atvirkščiai ir užkluptų lietus, turėkite tam atvejui pasiruošę didelį skėtį, kuris išgelbės jūsų šukuoseną ir gali būti, kad pasitarnaus vienam kitam romantiškam kadrui :)

 5. Švęsite gamtoje, sodyboje? Uodams gali labai patikti šviežutėliai vestuvininkai, todėl būkite tam rimtai pasirengę :)

 6. Kalbėdami su fotografu būkite dalykiški ir tiksliai įvardinkite - o dar geriau užrašykite - dalykus, dėl kurių susitarėte. Jei paklausite, ar fotografas laisvas kažkurią dieną dar nereiškia, kad jūs jį užsisakėte – gal neįtikėtina, bet buvo tokia pora, kurią išgelbėjo tik tai, kad tuokėsi penktadienį.
  Praktiškai niekad nėra per anksti rinktis fotografą - šią vasarą jau užsisakinėjo kitai vasarai.

 7. Prieš 1-2 savaites iki vestuvių aptarkite Jums brangius / reikšmingus žmones / dalykus, kas Jums svarbu, visus scenarijaus pasikeitimus su fotografu: jam reikia maksimaliai pasiruošti dirbti tomis sąlygomis. Taip pat pasakykite keletą dalykų, jei Jūsų nuomone, jie padės fotografui orientuotis žmonių santykiuose fotografuojant Jus ar Jūsų artimuosius.

 8. Tuo pačiu nurodykite bent porą mobiliųjų telefonų numerių, kuriais vestuvių dieną galėtų su jumis susisiekti (jaunosios telefonas nesiskaito, nes dažniausiai neturės su savimi).

 9. Dalyje nuotraukų žiūrėsite į objektyvą / fotografą, todėl puiku, jei tai bus žmogus, kuriuo pasitikite ir galite smagiai bendrauti - Jūsų nuotaika bus matyti nuotraukoje.

 10. Jūsų tėtis / brolis turi fotoaparatą? Gerai! Ar jis gali fotografuoti vestuves? Gali! O koks bus rezultatas? Čia ir yra esmė. Profesionalas samdomas tam, kad gautų kuo geriausią rezultatą tiek lengvomis, tiek sudėtingomis ar netikėtomis sąlygomis. Tačiau jei tik jūsų artimieji nekliudys dirbti fotografui, jie galės truputį papildyti jūsų vestuvines fotografijas – kad papildytų daug, reikėtų jau lygiai su fotografu paplušėti visą dieną.

 11. Vestuvės – Jūsų šventė, todėl nekreipkite dėmesio į smulkmenas (jų paprastai niekas ir nepastebi). Švęskite kaip niekad!